radio icon

Live Radio

थ से स ( थकाली सेवा समिती ) जापानले आगामी जुलाई १४ मा वार्बेक्यु गर्ने ..

  • radionrn
  • प्रकाशित मिति : आइतवार, जेष्ठ १२, २०७६


टोकियो
थ से स ( थकाली समाज समिती ) जापानले सधैं झै गर्दै आएको वार्बेक्यु यस वर्ष पनि गर्ने भएको छ । गतसाल गरिएको स्थान शिन मारुकोमा आगामी जुलाई १४ (शुक्रवार) तारिखमा गरिने तय भएको समाजका अध्यक्ष बुद्दी गौचनले जानकारी दिनु भयो ।
अग्रजहरुको भनाइ अनुसार सम्भवत: नेपाली समाजमा वार्बेक्यु ( समर पिकनिक ) सुरुवाती गरेको थ से स जापान नै भएको दावी गर्दै अहिलेसम्म उत्कृष्ट परिकार , स्वाद र हाइजेनिकमा पनि ध्यान दिइएको विष्लेषकहरु बताउछन ।
२९ वर्ष अघी स्व डा. योगेन तुलाचनको संरक्षकत्व समाजको स्थापना भएको केही वर्षपछी थ से स ले वार्बेक्युलाई निरन्तरता दिदै आएको छ । समितीले सुरुवातिको दिनमा फुताको तामागावामा वार्ब्व्क्युको आयोजना गर्दथ्यो भने त्यस पछी शिन किवामा गर्दै आएको थियो ।
उक्त ठाउमा सन २०२० मा जापानमा विश्व कप प्रतियोगिताको तयारीको लागि सो ठाउँ उपभोग हुने भएकोले गतसालबाट खानागावा केनको शिन मारुको खोलाको किनारामा गर्दै आएको छ ।
उक्त दिनमा जापानबासी सम्पूर्ण नेपालीहरुलाई समाजले हार्दिक आमन्त्रण गरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

सम्बन्धित समाचार