radio icon

Live Radio

एक विद्यालय एक नर्स कार्यक्रम विस्तार

  • radionrn
  • प्रकाशित मिति : मङ्लबार, भदौ ३, २०७६


काठमाडौं । स्वास्थ्य शिक्षा र सेवाका क्षेत्रमा प्रभावकारी बन्दै गएको ‘एक विद्यालय एक नर्स कार्यक्रम’ लाई प्रदेश नं ३ सरकारले आफ्ना सबै जिल्लामा विस्तार गरेको छ । सामाजिक विकास मन्त्रालयले सो कार्यक्रमअन्तर्गत १३ जिल्लाका १०१ स्थानीय तहमार्फत सो कार्यक्रम सञ्चालनमा ल्याउन लागेको जनाएको छ ।

यसअघि मन्त्रालयले सो कार्यक्रम केही विद्यालयमा कार्यान्वयनमा ल्याइसकेको छ । मन्त्रालयद्वारा आज जारी सूचनाअनुसार यसपटक ती स्थानीय तहका १२१ विद्यालयमा नर्सको व्यवस्था गर्न इच्छुक उम्मेदवारको दरखास्त आह्वान गरेकोसमेत गरेको छ ।

सूचनाका अनुसार सिन्धुली आठ, रामेछाप सात, दोलखा आठ, सिन्धुपाल्चोक १०, काभ्रे १२, ललितपुर पाँच, भक्तपुर तीन, काठमाडौ नौ, नुवाकोट १०, रसुवा चार, धादिङ्ग ११, मकवानपुर आठ र चितवन ६ स्थानीय तहका एक विद्यालयमा नर्सको व्यवस्था गरिने छ । मन्त्रालयले चालू आर्थिक वर्षमा १२१ विद्यालयमा नर्स कार्यक्रमका लागि ६ करोड ६५ लाख विनियोजन गरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

सम्बन्धित समाचार